NUA
Харківський гуманітарний університет
telegram

Слово ректора

МИ ЖИВЕМО У СВІТІ ЗМІШАНИХ РЕАЛЬНІСТЕ        Й  ТА НЕВИЗНАЧЕНОСТІ: ЯКІ ЗАВДАННЯ У АКАДЕМІЇ У ЦІЄЇ НОВОЇ НОРМАЛЬНІСТІ

Новий навчальний рік для академії, як завжди, незвичайний і цікавий.

Ми пройшли позначку першого тридцятиліття і увійшли в клуб тих, хто відраховує свою історію десятиліттями. А це зовсім інші завдання і горизонти.

Що чекає нас у 2021/2022 навчальному році, які завдання треба вирішувати?

Обмовимося відразу: стратегічно курс залишається колишнім. Академія буде реалізувати модель безперервної гуманітарної освіти, поглиблювати і розвивати напрацьоване, шукати нове. Адже НУА як і раніше залишається унікальним науково-освітнім комплексом, аналогів якому немає. І центр всієї його діяльності - людина, його розвиток, готовність до зустрічі і життя в новому світі. Ці позиції - основа місії НУА.

Але є і нові завдання, продиктовані часом. Належить проаналізувати наслідки тривалого віддаленого формату освітнього процесу, знайти можливість зберегти і закріпити те позитивне, що вдалося напрацювати і виправити, компенсувати труднощі і проблеми, які проступили в умовах онлайну.

Академія продовжить рухатися в бік міждисциплінарних освітніх програм і підходів в організації навчального процесу в університеті, адже міждисциплінарність - стійкий тренд сучасної освіти. Простіше кажучи, межі між окремими спеціальностями стираються все більше і більше, і людям, яким доведеться жити в світі невизначеності і постійних змін, важливо здобувати навички самоорганізації, самоконтролю і навіть ... самозайнятості, важливі не тільки самі різні навички, а й психологічна культура , екологічне мислення, розуміння соціальних і економічних процесів. Без серйозних "зрушень" в сторону міждисциплінарності тут не обійтися.

Готувати людину, здатну жити в нестандартному світі і приймати нестандартні рішення без творчої складової неможливо. А, значить, творчість у всіх її проявах - найважливіша складова роботи НУА в новому навчальному році та в роки наступні. Нам потрібні музичні заняття і зустрічі, відвідування музеїв і вивчення живопису, архітектури, літератури, всього того, що сприяє розвитку творчої особистості, особистості, здатної не тільки якісно відтворювати аналоги, але і створювати принципово нове.

У центрі уваги залишаться іноземні мови і математична підготовка. Особливо в СЕПШ. У нас багато зроблено в цьому напрямку: в початковій школі введена шахова програма, реалізуються проекти "Англійська з задоволенням", "Еврика" і "Логіка", математичні гуртки і індивідуальні заняття, але цього сьогодні вже недостатньо, потрібно знімати "страх" перед точними науками, об'єднувати зусилля з батьками і вчителями, допрацьовувати навчальні програми і навіть підручники. Цифрова епоха, як замовник, диктує нові правила і підходи. Практично у всьому. І тим цікавіше знаходити шляхи вирішення і варіанти відповідей.

Нова нормальність - це цікаво. В добру путь!

Астахова К. В.

Контакти

Юридична адреса:

Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія»
Вул. Лермонтовська, 27
м Харків, Україна, 61024

Факс: +38(057)-704-10-70

Офіційна електронна адреса: rector.hgu.nua@ukr.net

Приймальня ректора:

+38 (057) -714-20-07

Приймальна комісія:

+38 (057) -704-10-37

Директор ліцею:

+38(057)-716-47-21

Директор ДШРР:

+38(057)-716-47-21

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram