NUA
Харківський гуманітарний університет
telegram

   Факультет «Референт-перекладач»

«Знання мов – це двері до мудрості: одна мова приводить вас до коридору життя, дві мови відчиняють усі двері на цьому шляху». 

Факультет «Референт-перекладач» реалізує це життєве кредо. Тут готують кваліфікованих бакалаврів та магістрів за спеціальністю «Філологія» (035) («Переклад» включно), тут закладають принцип пріоритетності умов і можливостей  тривалої й успішної професійної кар’єри як головного фактора ринкової вартості знань і кваліфікації, якими оволодіватимуть у ЗВО. 

Особливий акцент зроблено на практично-прикладному аспекті викладання фундаментальних лінгвістичних та перекладацьких дисциплін.

 Поряд із вивченням двох іноземних мов, забезпечено підготовку за спеціальністю «Комп’ютерне діловодство й організація управлінської діяльності».

Ануфрієва Ірина Леонідівна, Декан, доцент, викладач французької мови, офіційний представник Міжнародної школи французької мови «Azurlingua» у Ніцці.

Гога Наталя Павлівна, Замісник декана, доцент кафедри соціології, кандидат психологічних наук. 

Наші координати:

м. Харків, вул. Лермонтівська, 27, 61000.

Телефон: +38 (057) 716-47-23.

E-mail: rp@nua.kharkov.ua 

Графік роботи: понеділок-п’ятниця – 8:00–17:30; 

     субота – 8:00–14:30.

 

На факультеті працюють чотири основні кафедри:

  1. Теорії та  практики перекладу (завідувач кафедри – кандидат педагогічних наук, доцент Гусленко І. Ю.).
  2. Германської та романської філології (завідувач кафедри – кандидат філологічних наук, доцент Михайлова Л. В.).
  3. Українознавства (завідувач кафедри – кандидат філологічних наук, доцент Помазан І. О.). 
  4. Інформаційних технологій та математики (завідувач кафедри – кандидат технічних наук, доцент Кірвас В. А.).

У базовій підготовці спеціалістів також беруть участь кафедри філософії та гуманітарних дисциплін, соціології, загальної та прикладної психології, економічної теорії та права, фізичного виховання.

Організаційною діяльністю факультету займається деканат, який тісно співпрацює зі студентами, їхніми батьками, кафедрами та іншими структурними підрозділами і службами академії.

На факультеті працюють кваліфіковані викладачі, кандидати і доктора наук. Кращі випускники НУА, професійні перекладачі-практики проводять заняття зі студентами і поповнюють викладацькі лави академії. У якості «гостьових професорів» проводять заняття та читають лекції носії мови: Бернар Жоліо (Лільский  університет у Франції), Армін Петер (Німеччина), Клаудіа Віпке (Німеччина), координатор Французького інституту Гійом Мартен (Франція), лектор ДААД Тімо Янца (Німеччина), Камій Дюайон (Франція), П’єр Бассе (Франція).

Викладачі факультету ведуть результативну науково-дослідницьку роботу у межах наукової школи «Мовна семантика як відображення концептуальної і мовної картини світу» (керівник – канд. філол. наук, проф. Тимошенкова Т. М.), наукового напрямку з перекладу (керівник – канд. філол. наук, доц. Івахненко А. О.). Студенти беруть участь у житті Студентського наукового товариства, а молоді викладачі є членами Асоціації молодих вчених.

Контакти

Юридична адреса:

Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія»
Вул. Лермонтовська, 27
м Харків, Україна, 61024

Факс: +38(057)-704-10-70

Офіційна електронна адреса: rector.hgu.nua@ukr.net

Приймальня ректора:

+38 (057) -714-20-07

Приймальна комісія:

+38 (057) -704-10-37

Директор ліцею:

+38(057)-716-47-21

Директор ДШРР:

+38(057)-716-47-21

ХГУ "НУА"

ХГУ "НУА"

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram