Кафедра фізичного виховання та спорту була створена 17 жовтня 1995 року та є інтегрованою, вона об'єднує підготовку учнів і студентів на етапах початкової, середньої та вищої освіти.
У штаті кафедри 2 викладача вищої школи та 3 вчителя фізичної культури. З них: 2 доцента, 1 кандидат наук, 1 вчитель вищої категорії, 1 вчитель 1-ої категорії, 1 вчитель-фахівець, а також 1 завідувач методичним кабінетом. 1 викладач – майстер спорту України та 1 – кандидат у майстри спорту.
У своїй діяльності кафедра спирається на концептуальні положення «Авторської інтегрованої програми неперервної підготовки з фізичного виховання та упровадження здоров'яформуючих технологій у Харківському гуманітарному університеті «Народна українська академія» (розроблена в 2012 р., оновлена ​​в 2017 р.), Програми розвитку фізичної культури та спорту в ХГУ «НУА» (2009-2020 рр.), Програм «Здоров'я» (2005-2020 рр.) та «СЕПШ – школа здоров'я» (2007-2020 рр.).
Заняття у студентів проводяться за трьома видами спорту: аеробіка та степ-аеробіка, атлетична гімнастика, настільний теніс, в молодшій школі введено уроки ритміки та SNAG-гольфу.
У складі кафедри діє спортивний клуб (голова – майстер спорту України Андрій Васильович Красуля).
Кафедра має свою сторінку на Facebook  и на YOUTUBE: