Щорічно в ХГУ «НУА» проходить День науки, з нагоди якого проводяться:

  • міжнародна студентська конференція з актуальних проблем трансформації освітніх систем;
  • науково-теоретична конференція молодих вчених, що присвячена аналізу економічних та соціологічних аспектів функціонування інституту освіти;
  • регіональна науково-практична конференція вчителів, на який оговорюються актуальні проблеми теорії методики середньої освіти.

День науки традиційно збирає більше 200 студентів та молодих вчених, які представляють провідні університети України та країн за кордоном, у тому числі США, Німеччини, Франції, Польщі, Білорусі та ін. У різні роки предметом обговорення на конференції були проблеми кадрового забезпечення діяльності вітчизняної вищої школи, організації соціального партнерства у сфері освіти, реалізації наукової роботи у середній і вищій школі та інші актуальні проблеми функціонування інституту освіти.

З 2016 року у навчально-науковому комплексі ХГУ «НУА» напередодні Дня науки також проходить робота наукової конференції у начальній школі, секція Юніор-МАН, а учні Спеціалізованої економіко-правової школи мають можливість взяти участь у студентській конференції.