Громадська організація «Рада каплиці» існує в Народній українській академії з 2010 року.

Згідно з Положенням, затвердженим ученою радою ХГУ «НУА», організацію створено з метою об'єднання навколо студентської каплиці людей різного віку й різних професій, тих, кому небайдуже духовне становлення молоді; організації заходів, що проводять на базі каплиці св. Татіани; своєчасного інформування і залучення професорсько-викладацького складу, студентів, школярів до участі в запланованих заходах (службах, екскурсіях, виставках, «круглих столах» тощо).

До складу ради входять представники всіх освітніх ступенів НУА: ЗВО, школи, допоміжних підрозділів.

Рада тісно співпрацює з іншими громадськими організаціями НУА: художньою радою, профспілковою організацією працівників і студентів, радою музею історії академії, бібліотечною радою. Загальне керівництво здійснює ректор НУА проф. Астахова К. В., велику підтримку в роботі ради надає проректор з гуманітарної освіти та виховання проф. Чибісова Н. Г.

Серед традиційних заходів, що проводить рада, – щорічна ранкова святкова служба в каплиці 25 січня, у День св. Татіани; свято проводів зими – Масляна; екскурсії до каплиці для першокурсників і гостей академії; організація панахид напередодні Дня Перемоги за убієнними воїнами.

Рада вирішує і більш складні питання: несе відповідальність за «господарський» стан каплиці, підтримує чистоту й порядок усередині каплиці, своєчасно ініціює ремонтні роботи. Регулярно проводить генеральні прибирання внутрішнього оздоблення каплиці, здійснює благоустрій прилеглої території.