Загальна інформація про конкурс

Конкурс «Історія моєї родини» - головний академічний конкурс, який виник в 1995 році з метою формування у членів колективу поважного ставлення до родини, схиляння перед нею як вищої загальнолюдської цінністю.

Завдання конкурсу:

- виявлення сімейних коренів (генеалогічного древа);

- відновлення сімейних традицій;

- посилення взаємодії сім'ї і ВНЗ в навчально-виховному процесі.

Конкурс проводиться в таких номінаціях:

 • «Генеалогічне древо»;
 • «Реліквія моєї сім'ї»;
 • «Забута фотографія»;
 • «Традиції моєї родини»;
 • «Харків в історії моєї сім'ї»;
 • «Пісня в моєму домі»;
 • «Моя мати»;
 • «Вчитель в історії моєї родини»;
 • «Служіння батьківщині і обов'язку»;
 • «Сімейна династія в історії НУА»
 • «Велика Вітчизняна війна в історії моєї сім'ї» та ін.

На конкурс представляється робота-дослідження про історію сім'ї, в якій розкривається сімейний родовід, побудовано генеалогічне древо, наводяться уривки зі щоденників, спогадів, листів родичів, інтерв'ю, розповіді. Дані, наведені в роботі, повинні бути підкріплені документально: свідоцтвами (копіями) про народження, про закінчення навчальних закладів, про вступ в шлюб, про смерть; паспортом, військовим квитком, профспілковим та ін. Бажано, щоб відомості про сім'ю, її родовід підтверджувалися архівними документами (копіями), фотографіями. На конкурсі робота може бути представлена у вигляді альбому або папки з матеріалами.

Організаційний режим проведення конкурсу

Конкурс «Історія моєї родини» проводиться в три етапи:

ПЕРШИЙ ЕТАП (відбірковий) передбачає вивчення і відбір конкурсних робіт в студентських групах і шкільних класах. Проводиться кураторами академгруп, класними керівниками.

Терміни проведення: 10 - 20 лютого поточного року.

ДРУГИЙ ЕТАП проводиться на основі спеціально підготовленої програми з 20 лютого по 1 березня і включає визначення кращих робіт і подання їх на виставку. Даний етап передбачає, що ряд робіт, які заслуговують найвищих оцінок, будуть представлений членам журі та глядацькій аудиторії. Автор протягом 5-7 хвилин повинен визначити мету, розкрити основні положення свого дослідження, показати його особливи моменти, виявити значимість.

Журі підводить підсумки, визначає переможців і рекомендує найкращі роботи на виставку.

ТРЕТІЙ ЕТАП полягає в проведенні урочистих вечорів та нагородження переможців.

Проводиться 6-7 березня в рамках свята Дня родини.

Критерії оцінювання робіт:

ПЕРШЕ місце присуджується учасникам, чиї роботи носять дослідницький характер, розкривають долі найбільшої кількості поколінь (не менше 6), які підтверджуються документально і художньо оформлені.

ДРУГЕ місце присуджується учасникам, роботи яких носять дослідницький характер, розкривають долі великої кількості поколінь (не менше 5), підтверджуються документально і художньо оформлені.

ТРЕТЄ місце присуджується за оригінальне художньо-історичний твір про родину. Крім того, можливо вручення призів по кожній номінації.

Кращі роботи, документи і речові експонати виставляються на виставці і передаються в музей академії.