Спортклуб здійснює свою діяльність відповідно до оновлених у 2019 р. Положення про спортклуб та Статуту, забезпечує організацію та проведення спортивно-масової роботи в усіх структурних підрозділах НУА.

З 2009 року спортклуб НУА очолює Андрій Васильович Красуля – доцент кафедри фізичного виховання і спорту, майстер спорту України з легкої атлетики.

Щорічно проводиться Спартакіада ​​ХГУ «НУА» та Спартакіада ​​СЕПШ. У 2019–20 навчальному році стартувала XIX Спартакіада. В іі програмі змагання з міні-футболу, силового триборства, гирьового спорту, флешмобу, настільного тенісу, кросфіту, аеробіки та степ-аеробіки. Збірні команди академії з плавання, кікбоксингу, боксу, настільного тенісу та легкоатлетичного кросу беруть участь в обласних щорічних спортивних змаганнях «Спорт протягом життя» серед студентів закладів вищої освіти ІІІ–ІV рівнів акредитації Харківської області.

У СЕПШ працюють секції футболу (тренер Шамарін Р. Ю.), бадмінтону (тренер Колісниченко Ж. О.), баскетболу (тренер Ніколаєва С. В.), тхеквондо (тренер Набойченко А. В.).

З 2010 року в СЕПШ розвивається Гольф-програма. Викладачі кафедри (Колісниченко Ж. О. та Ніколаєва С. В.) пройшли стажування в Superior Golf Club, яке включало навчання основним прийомам гри в гольф з використанням SNAG-обладнання, та отримали сертифікати, що дозволяють їм навчати основам гольфу учнів молодших класів СЕПШ. З 2016/17 навчального року заняття з гольфу проводяться і в передшкільних класах.

Серед студентів і випускників академії понад 100 спортсменів-розрядників, серед них – 2 майстри спорту міжнародного класу, 22 майстри спорту, 24 кандидати в майстри спорту, а також спортсмени інших розрядів.