Який прохідний бал до вашого вишу?

Відповідь: Відповідно до Умов прийому до закладів вищої освіти України конкурсний відбір проводиться  на підставі конкурсного балу, який для вступників на перший курс стаціонару складається з таких показників: суми балів з предметів зовнішнього незалежного тестування, середнього балу документа про повну загальну освіту (атестату або свідоцтва), інші бали, які додаються відповідно до порядку обрахування конкурсного балу. 

У більшості вишів до розгляду приймаються сертифікати ЗНО з балами з предметів не нижче 100, але є спеціальності, для яких встановлені більш високі бали. Конкурсний бал вступних кампаній попередніх років можна подивитися у програмі «Конкурс» на сайті http://vstup.info

Як визначити пріоритетність і яку роль вона відіграє  при конкурсному відборі?

Відповідь: Пріоритетність виставляється при подачі заяв на місця державного замовлення та відображає рейтинг спеціальностей, на які  хоче вступити  абітурієнт. 

При реалізації процедури конкурсного відбору, що здійснюється автоматично в Єдиній державній базі освіти після закінчення прийому документів, при рівних балах і в різних  вишах  ви будете зараховані на бюджет до того навчального закладу (або на спеціальність), пріоритет якого ви виставили вище. Після опрацювання вашої заяви приймальною комісією змінити пріоритетність неможливо. 

Чи не знижують можливість вступити на бюджет заяви подані і на контракт?

Відповідь: Конкурс на бюджет і контракт проходить окремо. Але спочатку на бюджет, а потім, якщо абітурієнти на нього не потрапили, конкурсний відбір проводиться  на контрактну форму навчання. 

При цьому кількість заяв, що можна подати на бюджет, завжди обмежена, а на контракт – таких обмежень  немає. 

Тому для розширення своїх можливостей вступу до  закладів вищої освіти варто слід якомога більше подавати заяв на контракт.