Загальна інформація про конкурс
Конкурс «Історія моєї родини» - головний академічний конкурс, який виник в 1995 році з метою формування у членів колективу поважного ставлення до родини, схиляння перед нею як вищої загальнолюдської цінністю.
Завдання конкурсу:
- виявлення сімейних коренів (генеалогічного древа);
- відновлення сімейних традицій;
- посилення взаємодії сім'ї і ВНЗ в навчально-виховному процесі.
Конкурс проводиться в таких номінаціях:
- «Генеалогічне древо»;
- «Реліквія моєї сім'ї»;
- «Забута фотографія»;
- «Традиції моєї родини»;
- «Харків в історії моєї сім'ї»;
- «Пісня в моєму домі»;
- «Моя мати»;
- «Вчитель в історії моєї родини»;
- «Служіння батьківщині і обов'язку»;
- «Сімейна династія в історії НУА»
- «Велика Вітчизняна війна в історії моєї сім'ї» та ін.
На конкурс представляється робота-дослідження про історію сім'ї, в якій розкривається сімейний родовід, побудовано генеалогічне древо, наводяться уривки зі щоденників, спогадів, листів родичів, інтерв'ю, розповіді. Дані, наведені в роботі, повинні бути підкріплені документально: свідоцтвами (копіями) про народження, про закінчення навчальних закладів, про вступ в шлюб, про смерть; паспортом, військовим квитком, профспілковим та ін. Бажано, щоб відомості про сім'ю, її родовід підтверджувалися архівними документами (копіями), фотографіями. На конкурсі робота може бути представлена у вигляді альбому або папки з матеріалами.
Організаційний режим проведення конкурсу
Конкурс «Історія моєї родини» проводиться в три етапи:
ПЕРШИЙ ЕТАП (відбірковий) передбачає вивчення і відбір конкурсних робіт в студентських групах і шкільних класах. Проводиться кураторами академгруп, класними керівниками.
Терміни проведення: 10 - 20 лютого поточного року.
ДРУГИЙ ЕТАП проводиться на основі спеціально підготовленої програми з 20 лютого по 1 березня і включає визначення кращих робіт і подання їх на виставку. Даний етап передбачає, що ряд робіт, які заслуговують найвищих оцінок, будуть представлений членам журі та глядацькій аудиторії. Автор протягом 5-7 хвилин повинен визначити мету, розкрити основні положення свого дослідження, показати його особливи моменти, виявити значимість.
Журі підводить підсумки, визначає переможців і рекомендує найкращі роботи на виставку.
ТРЕТІЙ ЕТАП полягає в проведенні урочистих вечорів та нагородження переможців.
Проводиться 6-7 березня в рамках свята Дня родини.
Критерії оцінювання робіт:
ПЕРШЕ місце присуджується учасникам, чиї роботи носять дослідницький характер, розкривають долі найбільшої кількості поколінь (не менше 6), які підтверджуються документально і художньо оформлені.
ДРУГЕ місце присуджується учасникам, роботи яких носять дослідницький характер, розкривають долі великої кількості поколінь (не менше 5), підтверджуються документально і художньо оформлені.
ТРЕТЄ місце присуджується за оригінальне художньо-історичний твір про родину. Крім того, можливо вручення призів по кожній номінації.
Кращі роботи, документи і речові експонати виставляються на виставці і передаються в музей академії.