Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія» надає можливість для бажаючих студентів одночасно з отриманням вищої освіти пройти військову підготовку на факультеті підготовки офіцерів запасу за контрактом у Харківському національному університеті Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба.
МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ВСТУПУ:
на військову підготовку можуть вступати громадяни України, які мають або здобувають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра
(студенти всіх форм навчання з 2 по 5 (6) курси, випускники закладів вищої освіти).
Підготовка офіцерів запасу на факультеті здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.02.2012 № 48 «Про затвердження Порядку проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу» (зі змінами) та спільного наказу Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України від 18.06.2019 № 316/833 «Про затвердження Інструкції про організацію військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу».
Термін навчання 2 роки
Програма військової підготовки передбачає вивчення наступних розділів:
Військове звання офіцера запасу дозволить:
Переваги вступу до ХНУПС імені Івана Кожедуба:
Під час воєнного стану форма проведення занять – ДИСТАНЦІЙНА.
Навчальним структурним підрозділом Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, на який покладено здійснення військової підготовки громадян, є факультет підготовки офіцерів запасу.
Факультет розташований за адресую: м. Харків, вул. Клочківська, 228.
Військово-облікові спеціальності підготовки офіцерів запасу
Військово-облікова спеціальність, на яку може зараховуватися кандидат, повинна відповідати напряму його підготовки у закладі вищої освіти.
До військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу за військовообліковими спеціальностями, завдяки їх широкому спектру, можуть бути залучені здобувачі та випускники закладів вищої освіти практично всіх напрямів цивільної підготовки за галузями знань.
Студенти проходять військову підготовку за рахунок коштів, що надходять від фізичних або юридичних осіб як плата за послуги, пов'язані з навчанням.
Військова справа вивчається, як дисципліна за вибором на курсах денної форми навчання протягом двох років. У розкладі занять ХГУ «НУА» передбачено виділення одного навчального дня в тиждень для проходження студентів військової підготовки на факультеті підготовки офіцерів запасу.
Військова підготовка здійснюється у формі навчальних занять, самостійної роботи, комплексних практичних занять з вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки та тактичної медицини (далі – ПВПП), навчального збору, контрольних заходів.
ПРИСВОЄННЯ ВІЙСЬКОВОГО ЗВАННЯ
Громадянам, які пройшли повний курс військової підготовки, склали випускний екзамен і Військову присягу та атестовані до офіцерського складу, за наявності ступеня вищої освіти не нижче бакалавра, наказом Міністра оборони України присвоюється військове звання «молодший лейтенант запасу».
Умови конкурсного відбору на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу до Харківського національного університету
Повітряних Сил імені Івана Кожедуба
На військову підготовку можуть вступати на добровільних засадах студенти ХГУ «НУА» (громадяни України), які здобувають вищу освіту за рівнем не нижче бакалавра (здобувачі вищої освіти всіх форм навчання, в тому числі 3–6 курсів та факультету післядипломної освіти), придатні до військової служби за станом здоров’я та морально-діловими якостями.
Для вступу на військову підготовку студент повинен успішно пройти конкурсний відбір та своєчасно укласти контракт про військову підготовку.
Студенти ХГУ «НУА», які виявили бажання проходити військову підготовку, мають подати відповідну заяву на ім’я декана факультету (зразки заяв для завантаження наведені в локальній мережі академії в папці $tasks курсу).
До заяви додаються копії (на окремих аркушах формату А 4):
Списки студентів для участі в конкурсному відборі формуються в деканатах ХГУ «НУА».
Усі кандидати на навчання повинні отримати на факультеті підготовки офіцерів запасу Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба направлення на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) та пройти її. Довідку про результати проходження ВЛК необхідно надати подати до відбіркової комісії ХНУПС.
Конкурсний відбір на військову підготовку включає такі складові:
1.ДОПРИЗОВНА ПІДГОТОВКА
З метою визначення рівня знань з допризовної підготовки проводиться письмове тестування. На тестування виносяться питання шкільного загальноосвітнього курсу допризовної підготовки. Максимальна сумарна кількість балів – 100.
Рекомендована література для підготовки до тестування:
2.ПРОФЕСІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ ВІДБІР
Оцінка індивідуальних психологічних якостей включає в себе оцінку військової направленості, оцінку рівня нервово-психічної стійкості та оцінку спроможності до навчання. Індивідуальні психологічні якості кандидата оцінюються як «пройшов психологічний відбір» або «не пройшов психологічний відбір».
3.МЕДИЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ
Медичне обстеження кандидата на навчання за програмою підготовки офіцера запасу здійснює військово-лікарська комісія військкомату, в якому він знаходиться на військовому обліку (для осіб жіночої статі – військкомату за місцем проживання).
Направлення на проходження військово-лікарської комісії кандидат має отримати на факультеті підготовки офіцерів запасу.
4.ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА
Перевірка рівня фізичної підготовленості проводиться після медичного обстеження. Оцінка рівня фізичної підготовленості визначається за результатами практичного виконання 3-х фізичних вправ відповідно до нормативів, установлених Міністерством оборони України:
Усі вправи приймаються в один день. Для виконання вправ дається одна спроба. Повторне виконання вправ з метою підвищення оцінки не дозволяється. Результат випробування – «залік» або «незалік».
5.СЕРЕДНІЙ БАЛ НАВЧАННЯ
Для розрахунку середнього балу навчання беруться екзаменаційні оцінки (без заліків та диференційованих заліків) за 100-бальною системою:
Середній бал (СБ) вираховується як сума цих оцінок, поділена на їх кількість:
СБ = (O1 + O2 + … + ON) / N
Методика визначення рейтингу та складання конкурсного списку
Сума балів, отримана кандидатом на вступ за результатами випробувань, з урахуванням результатів перевірки індивідуальних психологічних якостей та медичного огляду, складає рейтинг кандидата.
Рейтинговий бал включає в себе:
середній бал навчання + бали з допризовної підготовки (максимально: 100 + 100 = 200 балів).
Відповідно до рейтингу складається конкурсний список.
Студенти ХГУ «НУА» які за результатами конкурсного відбору рекомендовані до зарахування на військову підготовку, повинні у місячний термін укласти відповідний контракт про військову підготовку за програмою офіцера запасу. Студенти, які не уклали контракт протягом зазначеного часу, від проходження військової підготовки усуваються.
Адреса розташування відбіркової комісії:
м. Харків, вул. Клочківська, 228 (перехрестя з вул. Тобольською).
Телефон для довідок: (067) 579-93-88,(067) 570 94 98, (067) 577-77-71.
Електронна адреса ФПОЗК ХНУПС: hups.fpozk@ukr.net
Контакти для студентів ХГУ «НУА»:
Помічник проректора з питань навчання студентів ХГУ «НУА» на факультеті підготовки офіцерів запасу – проректор Козиренко Віктор Петрович.
Тел. +380506353127.
Юридична адреса:
Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія»
Вул. Лермонтовська, 27
м Харків, Україна, 61024
Приймальна комісія:
+38(095)-819-41-48 (Viber, Telegram)
факультет "Бізнес-управління":
факультет "Референт-перекладач":
факультет "Соціальний менеджмент" :
+38(050)-978-41-74(через Telegram)
факультет післядипломної освіти (друга вища освіта):