Уже всі звикли, що основними маркерами нашого часу є мінливість і невизначеність. Швидкість змін настільки висока, що поринаючи в сон в одному світі, ми прокидаємося вже в іншому, на виклики якого не встигаємо відповісти до вечора. А зранку нас знову зустрічає новий незнайомий світ, у якому не працюють звичні схеми, а знайомі явища виглядають по-іншому. Людство, намагаючись облаштуватися в цьому незвичайному світі, біжить, не встигає, хвилюється і тривожиться. А даремно!
Адже в нас уже є путівник по цьому світу, виданий в 1865 році. Його написав геній, який є таким же парадоксальним, як і його твір. Ім'я цього генія, чиє 190-річчя весь освічений світ відзначає 27 січня, – Чарльз Лютвідж Доджсон, більш відомий як Льюїс Керролл.
Талановитий письменник, математик, логік, філософ, фотограф, роботи якого в кожному з напрямів вважаються сьогодні такими, що випереджають свій час. Схоже, Льюїс Керролл випередив не тільки свій час, але й наш.
Адже людство не встигає сьогодні за змінами, тому що дотепер не навчилося як мінімум двом речам, про які Л. Керролл у книзі про пригоди Аліси у Дивокраї попереджав ще 157 років тому:
- «Потрібно бігти з усіх ніг, щоб тільки залишатися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти хоча б удвічі швидше!»
- «Потрібно, щоб пам'ять не тільки назад була, але й уперед».
Але воно обов'язково навчиться. Адже не даремно Л. Керролл дозволив Алісі сказати нам, що: «рано чи пізно все стане зрозуміло, все стане на свої місця і вишикується в єдину красиву схему, як мережива. Стане зрозуміло, навіщо все було потрібно, тому що все буде правильно…»
Спасибі, Льюїсе Керролле, за віру в людство.