Важко уявити юність кожного з нас без книг Жюля Верна. Вони чуйно відповідають одвічним поривам цього віку – романтиці пригод, прагненню до незвіданого, пізнання себе та своїх можливостей.
Жулю Верну – визнаному класику науково-фантастичного жанру, майстру роману подорожей та пригод, у лютому цього року виповнюється 190 років від дня його народження. Майже два століття твори Ж. Верна зберігають популярність та читацький інтерес. За статистикою ЮНЕСКО, вони посідають друге місце щодо перекладності у світі. Книги Жуля Верна перекладено 148 мовами. За 55 років літературної діяльності він написав 66 романів, 20 повістей, 30 п'єс та десяток науково-популярних робіт.
Секрет незгасаючого інтересу до читання книг Ж. Верна полягає у його особистому пристрасному потягу до пригод, реалістичності фактичного матеріалу, подробиць, підкріплених фундаментальними знаннями і, звичайно, багатої уяви. Після його смерті залишилася картотека, що включає понад 20 тисяч зошитів із відомостями з усіх галузей людського знання.
У всіх своїх книгах Ж. Верн наголошував, що прогрес – це благо. «Щоб я не писав, що б я не вигадував, – говорив письменник, – все це завжди буде нижче дійсних можливостей людини. Настане час, коли досягнення науки перевершать силу уяви». І сьогодні його слова звучать в унісон із фундаментальним твором Стівена Пінкера «Освіта продовжується. На захист розуму, науки, гуманізму та прогресу», з яким цього навчального року знайомляться студенти, викладачі НУА в рамках проекту «Книга року».
Герої найкращих книг Ж. Верна – «З Землі на Місяць», «Двадцять тисяч льє під водою», «Діти капітана Гранта», «Навколо світу за 80 днів» та багато інших – чекають на нас як і раніше на полицях нашої бібліотеки та на безмежних просторах інтернету.