Почалась робота ХХI Міжнародної науково-практичої конференції «Привабливість навчального закладу: складові та тренди»/ «Attractiveness of an educational Institution: constituents and trends».
В конференції беруть участь науковці з України, Швеції, Німеччини, Польщі, Литви, Норвегії, Нідерландів, Великобританії.
Загальна кількість учасників - 114 осіб.
Збірник матеріалів конференції.
Привітання учасників конференції від Голови Північно-Східного наукового центру Національної академії наук України і Міністерства освіти і науки України,академіка НАН України
Семиноженка Володимира Петровича:
Шановні друзі!
«Освіта — найбільше із благ, якщо вона найвищої якості. В іншому разі вона абсолютно марна». Ці слова Кіплінга дають вичерпну відповідь на питання, чим визначається привабливість будь-якого навчального закладу. Дійсно, саме якістю освіти, яку він надає.
Тому можна без перебільшення сказати, що перед всіма освітніми закладами України з початком війни постало надскладне завдання – не тільки вижити, але й залишитись на піку освітніх трендів, зберегти свою конкурентність.
Дійсно, з одного боку, вони мають вирішувати питання безпечного функціонування учбових закладів, забезпечувати безперервність навчального процесу, піклуватись про збереження кадрів та наукових шкіл.
А з іншого, незважаючи на всі складності, кожний освітній заклад має гнучко адаптуватись до глобальних викликів, зумовлених розвитком технологій, змінами структури світової і національної економіки, ринків праці та сфер зайнятості.
Крім того, не слід забувати, про випробування, які наші вузи пройшли під час епідемії COVID та про особливості національно освітньої системи, яка майже з початку Незалежності перебуває в режимі перманентного реформування.
Таким чином, можна сказати, що всі освітні заклади України сьогодні функціонують в режимі «ідеального шторму» і героїчно виконують свою головну місію – бути найважливішим інститутом формування майбутнього держави. Адже саме в галузі освіти створюється той базис, що дозволяє нашій країні зберігати свою стійкість, єдність та незалежність перед обличчям найжорстокіших викликів.
Знання, освіта, інтелект – це те, що не може зруйнувати ані війна, ані ворог, невичерпний «ресурс незламності», завдяки якому Україна вистояла цей рік і завдяки якому відбудеться її відновлення після перемоги. Адже ми впевнені, що Україна буде розвиватись лише як високотехнологічна країна з передовою наукою та освітою і звичайно, надсучасною армією, озброєною нашими науково-технічними розробками.
Я бажаю вам плідної роботи на Конференції, а всім нам витримки та Перемоги!