Василю Назаровичу Каразіну — вченому, винахіднику, громадському діячу, засновнику Харківського університету, 10 лютого виповнюється 250 років з дня народження.
В. Н. Каразін дійсно був видатним ученим, просвітителем, ініціатором створення одного з перших в Європі Міністерства народної освіти (ним були написані “правила народної освіти”, складені проєкти університетських статутів) та засновником Філотехнічного товариства, діяльність якого була спрямована на розповсюдження досягнень науки і техніки.
Він активно займався наукою і залишив після себе чимало фундаментальних праць, зокрема в електротехніці, метеорології, хімії тощо.
До речі, у нього в маєтку була хімічна лабораторія і метеорологічна станція (перша в Харківській губернії), де він особисто проводив спостереження впродовж кількох десятків років. І саме за ініціативою ученого було створено мережу метеорологічних станцій. Навіть на його честь отримав назву астероїд 6547 Василькаразін.
Чим завдячує В. Н. Каразіну освітянська спільнота? Він традиційно вважається засновником одного з найстаріших університетів Східної Європи — Харківського університету (нині Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна), адже його відкриття у 1805 році сталося завдяки громадському рухові, який ініціював учений.