День науки в НУА залишив у студентів-соціологів бажання продовження рефлексії та діалогу щодо сучасного університетського простору.
Лекція афілійованого професора Романа Томашевського (Польща, Поморська академія) «Історична змінюваність особистих прикладів і втрата авторитетів (мікроколективи або студентська культура в якості альтернативи)» викликала зацікавленість й одночасно перетворилася на діалог. Йшлося про роль студентського та академічного середовища у створенні еліти нового типу — еліти з високою державотворчою здатністю та вмінням консолідувати українське суспільство.
Професор Р. Томашевський надав відгук про роботу зі студентами під час зустрічі в онлайн-аудиторії: «Реакція студентів показала, що вони з великим інтересом, виважено сприйняли тези автора. Вдалося налагодити контакт із аудиторією, працювати було цікаво. Підтвердженням цього є поведінка та реакції студентів і викладачів, їхні запитання, які спонукали до глибоких роздумів. Залишилося почуття задоволення, яке є важливою, якщо не головною, складовою доданої вартості у роботі викладача».
Задоволення отримали й студенти:
Олійник А. (СМ-11): Дякуємо за можливість нового спілкування. Це було досить цікаво та пізнавально. А головне — надало новий погляд на сучасні проблеми.
Підкопай Р. (СМ-21): На мій погляд, лекція професора стала логічним продовженням обговорюваних на студентській конференції проблем. Але вже в новому ракурсі. Й це дійсно було прирощенням нашого знання та розуміння сучасного освітнього простору.
Лісютіна В. (СМ-21): За короткий проміжок часу проф. Р. Томашевському вдалося цікаво та чітко розкрити тему своєї лекції, нададати розгорнуті відповіді на запитання студентів. Сподіваюсь, що буде можливість приєднатися до таких лекцій ще не один раз.
Лавріненко І. (СМ-21): Хочу подякувати за чудову лекцію. Це був цікавий екскурс в історію формування українського студентства. Маю надію особисто зустрітися з паном професором та бажаю наснаги в майбутній дослідницькій роботі.