Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Міжнародна наукова конференція: підсумки

13.02.2024

Konferenciua_20249 лютого у ХГУ «НУА» відбулась ХХIІ Міжнародна науково-практична конференція «Університетські спільноти та їх роль в умовах дифузності сучасної освіти», яка привернула увагу понад  240 науковців із 16 країн світу.

З матеріалами, програмою конференції можна ознайомитися за посиланням.

Відгуки учасників:

Доц. Савош Г. П., Дніпровська академія будівництва та архітектури: Велика подяка за теплу атмосферу спілкування в сучасному  онлайн  середовищі... Дякую за логічно поставлені  структуровані доповіді  та слова привітання ректора в цей  непростий період для кожного з нас, за логічно сконструйовану статистичну інформацію, яка  заклала конструктивну основу для ходу всієї конференції. Зарубіжні  учасники додали нам віри в майбутнє нашої України. Наповнене спілкування та  диспут, все це було цікавим і для студентів нашої академії, які  підкреслили, що наука  і  є основним засобом  отримання знань.

Проф. Ляшенко О. М., Український католицький університет: Участь у ХХIІ Міжнародній науково-практичній конференції «УНІВЕРСИТЕТСЬКІ СПІЛЬНОТИ ТА ЇХ РОЛЬ В УМОВАХ ДИФУЗНОСТІ СУЧАСНОЇ ОСВІТИ» є моїм третім "побаченням" з потужною освітянською спільнотою. Це побачення є ще ціннішим від того, що нині, у нові воєнні часи, коли російська збройна агресія смертоносно «оскалила зуби», представники усіх гілок і різних сфер освіти не лише не збавляють обертів, але й нарощують темпи. Виступи метрів Ганса де Віта та Філіпа Дж. Альтбаха, безперечно, надихають, але понад 200 людей «на зумі», які утворюють дивовижну інтелектуальну спільноту і працюють попри усі жахливі новини, тисячну (лише в Києві!) повітряну тривогу, тривоги нової хвилі реформування, дають велику впевненість у міцності вітчизняної освіти. Дуже тішить потужна міжнародна підтримка, але водночас, наразі українським університетським спільнотам також є що сказати світові.

Доц. Назарко О.І., завідувачка кафедри фундаментальних і суспільно-гуманітарних дисциплін НФаУ:  Слова щироії вдячності за потужну змістовну конференцію. Інноваційним став історичний дайджест розвитку університетів з урахування «НЕєволюційних розривів». Цікавими виявилися підходи щодо «інтернаціоналізації університетської освіти». Особливі слова вдячності за представлений потужний контент та змістовну аналітику за темою «Сучасні університетські спільноти: світ статистики». Матеріал актуальний, аналітика грунтовна, яку можна використовувати і в навчальному процесі й в освітньому менеджменті. Дякую за професійну мотивацію та висвітлення актуальних векторів розвитку університетів.

Цар Х., керівник відділу управління персоналом Українського католицького університетуХочу висловити щиру подяку за можливість участі у ХХIІ Міжнародній науково-практичній конференції «УНІВЕРСИТЕТСЬКІ СПІЛЬНОТИ ТА ЇХ РОЛЬ В УМОВАХ ДИФУЗНОСТІ СУЧАСНОЇ ОСВІТИ». Незважаючи на складні обставини та віртуальний формат, ця подія виявилася дуже важливим та вдалим майданчиком для обміну думками, ідеями та досвідом.

Виступи відомих метрів, таких як Ганс де Віт та Філіп Дж. Альтбах, безумовно, надихають та мотивують.  Проте, ще більш надихаючою була сама атмосфера, яку створили понад 200 учасників на платформі Zoom. Ця дивовижна інтелектуальна спільнота вразила своєю різноманітністю, енергією та бажанням ділитися знаннями та досвідом.

Велика подяка організаторам за працю та зусилля у забезпеченні успішності конференції. Ви дуже вдало підібрали майданчик для спілкування у ці непрості часи.

Я вірю, що майбутнє української освіти - це спільна справа всіх нас, і лише разом ми зможемо досягти результатів. Нехай кожен крок, який ми робимо сьогодні, веде до покращення майбутнього освіти в Україні, і нехай наші зусилля ведуть до створення освітнього середовища, де кожен здобуває знання та розвиває свій потенціал для користі України.

Шурапет Н., канд. соц. наук, директорка Харківського ліцею № 14: Щиро вдячна за можливість долучитися до роботи , участь в якій мене збагатила  новим досвідом.  Кожна конференція  Народної української академії, і ця не виключення,   це насамперед емоції та можливість надихнутись на реалізацію нових цікавих  ідей, познайомитися з унікальним досвідом  провідних спікерів. Мені здавалося, ніби кожне послання  наукового діалогу адресувалося особисто мені, і це  спонукало до переосмислення власної діяльності в сфері середньої освіти. Вражає  широке представництво наукової спільноти  в такий складний для України час.   Незабутні враження. Цінність конференції величезна.

Адміністрація та педагогічний колектив Харківського ліцею № 138 висловлюють вдячність організаторам конференції. Дякуємо спікерам за підтримку педагогічної спільноти України, зокрема міста-героя Харкова. Адже в надскладний час заклади загальної середньої, вищої освіта функціонують, хоч і в онлайн форматі, розвиваються завдяки наполегливій, невтомній праці освітян.

Miya Komori-Glatz (WU Vienna): Thank you for this very enlightening conference and discussions and for inviting me to join your community today. It is very humbling and inspiring to hear about the strength of education and science in Ukraine. With very best wishes from Vienna.

Авад А., вчитель ліцею НУА: Запам'яталась доповідь Філіпа Дж. Альтбаха, д-ра філософії (PhD), проф., почесного професора Бостонського коледжу (США) на тему "Глобальні тенденції у вищій освіті: реалії та кризи сьогодення)".  Просуваючи свої думки та результати аналізу розвитку вищої освіти, проф. Альтбах зміг залучити аудиторію до активної дискусії та роздумів.  Професором були надані змістовні відповіді на питання слухачів щодо розвитку освіти в Україні в умовах сьогодення. Його думки були досконало обґрунтованими та розкривали важливі аспекти проблеми. Ця взаємодія між вченим та аудиторією залишила відчуття, що кожен присутній був частиною чогось більшого і важливішого, ніж просто конференція. 

Гончаренко В.,  вчитель ліцею НУА,  спеціаліст  вищої категорії: Проведена конференція дала змогу кожному учаснику замислитися над актуальними проблемами навчання та виховання. Змістовні доповіді, що пролунали під час конференції, привели мене до висновків: 1. Враховуючи, що дифузність - це явище, яке стосується не лише освіти, а й виховання та формування людини, треба дуже уважно ставитися до змісту освіти та методики викладання матеріалу. 2. Проблеми збереження індивідуальності та самостійності мислення - найголовніші для сучасного педагогічного середовища. 3. Колись видатний письменник А. Камю сказав: "Змінити життя - так, але тільки не світ, який я боготворив". А в цьому світі все індивідуальне, неповторне. В цьому і краса, і зміст, і надія життя. Тобто: змінюючи, не руйнувати те, що повинно бути в людині вічним. Дякую за чудову атмосферу, в якій пройшла конференція!

Костинський К., аспірант кафедри соціології та  гуманітарних  дисциплін Народної української академії: Щиро вдячний за можливість взяти участь у цій конференції, яка стала без перебільшення науковою оазою для знаних дослідників і тих, хто тільки долучився до світу науки.

Наповнився свіжими ідеями від метрів, професорів  Ганса де Віта та Філіпа Дж. Альтбаха. Занотував, рефлексував... Це і є важливим елементом роботи молодого науковця на конференції, особливо, коли можна вільно подискувати, почути різні, іноді контраверсійні точки зору з обговорюваних проблем.

Надихнуло, переформатувало на нові дослідницькі кроки!

Нємцев А., аспірант кафедри соціології та гуманітарних дисциплін ХГУ "НУА": Конференція , доповіді та думки учасників відкрили для мене нове бачення глобальних трендів освіти та проблем, повʼязаних зі змінами у країнах і суспільствах. І хоча штучний інтелект розширює присутність в усіх сферах, формуючи ризики існування професій та статусів, він ніколи на замінить нам живого спілкування. Тож освіта як комʼюніті, де вислів «свій до свого про своє» знаходить нову мистецьку нішу. Було дуже цікаво!

Норик Д., гр. БУ-11: Участь у конференції для мене, як для студентки, була дуже цікава.  Надзвичайно сподобалися виступи гостей! Презентація Ганса де Віта була чудова, особливо мені сподобалось, що у ній було висвітлено багато важливих проблем сьогодення.  Виступ Філіпа Дж. Альтбаха був не менш цікавим! Його вимова слів була чіткою та зрозумілою, що робить його промову легкою для сприйняття!  Також хотіла б висловити слова подяки перекладачам, які були на конференції, вони зробили неймовірну роботу! Дякую за запрошення, це був чудовий досвід!

Дмитренко К., гр. СМ-61: Висловлюю велику вдячність організаторам конференції за можливість взяти участь у такій важливій події. Захід надав можливість обміну досвідом та ідеями, особливо щодо впливу університетських спільнот на сучасну освіту в умовах дифузності. Виступи експертів відкрили нові погляди на роль спільнот у формуванні освітнього середовища. Сподіваюся, що організатори продовжать цю традицію конференцій, бо вони важливі для обміну ідеями та розвитку університетських спільнот у контексті змін у сучасній освіті.

Яценко Г., волонтер громадської організації «Українська школа м. Берлін»: Спасибо большое за предоставленную возможность вникнуть в важные вопросы современного высшего образования! За возможность увидеть знакомые лица, узнать, что все живы и здоровы. Желаю вам успехов, процветания НУА!

 

hello world!

Контакти

Юридична адреса:

Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія»
Вул. Лермонтовська, 27
м Харків, Україна, 61024

Факс: +38(057)-704-10-70

Офіційна електронна адреса: rector.hgu.nua@ukr.net

Приймальня ректора:

+38 (095) -819-41-48

Приймальна комісія:

+38(095)-819-41-48 (Viber, Telegram)

+38 (057) -704-10-37

факультет "Бізнес-управління":

+38(050)-768-23-40

факультет "Референт-перекладач":

+38(099)-006-34-56

факультет "Соціальний менеджмент" :

+38(050)-978-41-74(через Telegram)

факультет післядипломної освіти (друга вища освіта):

+38(050)-632-60-60

 

Директор ліцею:

+38(096)-493-79-96

Директор ДШРР:

+38(050)-937-52-58

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram