Наскільки перспективна ця професійна стратегія?! Це питання актуальне як для наших студентів, які навчаються за программою «Соціально-психологічний супровід управління персоналом», так і для академічної команди, яка розробляє зміст і здійснює підготовку таких фахівців.
Ми впевнені, на всі 100%. Тому що підготовка за такою програмою, по-перше, створює механізм «швидкого реагування» на зміни в професійній сфері; по-друге, актуалізована попитом на фахівців, які виконують управлінські функції, по-третє, пов’язана із соціологізацією та психологізацією управлінських процесів у суспільстві.
Свою точку зору представляє наш експерт – Анна Козакова, випускниця факультету «Соціальний менеджмент» (2008 р.), співзасновник консалтингової компанії «Achievement House», HRM консультант, бізнес-тренер, автор тренінгів і воркшопів, співорганізатор HR конференції «HR PRO». Професійний досвід – 15 років.
«Протягом 15 років я зростаю як професіонал і спостерігаю, як розвивається HRM напрямок – з’являються нові затребувані професії і напрямки. Наприклад, у підборі персоналу стався розподіл на 2 посади: Research (спеціаліст, який займається пошуком кандидатів) і Recruiter (спеціаліст, який «процесіт» кандидатів); в HR напрямку виокремлюється позиція Brand Manager (ключове завдання якого – просувати бренд компанії-роботодавця для підвищення лояльності персоналу й залучення кращих талантів у компанію).
З’являються абсолютно нові позиції: бізнес-коуч, консультант з особистого бренду, HR бізнес-партнер, які потрібні сучасному бізнесу. Й дуже своєчасно відбувається модернізація підготовки спеціаліста-соціолога: крім уже традиційних для соціолога й раніше заявлених (соціолог-дослідник, соціальний аналітик, менеджер з персоналу, соціолог-маркетолог), позиціонуються й такі професійні стратегії, як кризис-менеджер, тренінг-менеджер, PR-менеджер, аналітик баз даних, тренд-вотчер тощо.
Я бачу дуже багато перспектив для сьогоднішніх студентів факультету «Соціальний менеджмент», тому що підготовка в рамках запропонованої їм освітньої програми, на мій погляд, інноваційна, діджиталізована, адаптована до практичних аспектів майбутньої професії. І яскравий приклад успішної програми навчання – моя кар’єра».