На початку нового навчального року, який ознаменовано тридцять третьою річницею НУА, хочеться нагадати деякі підсумки нашої роботи.
Із самого початку своєї діяльності факультет «Бізнес-управління» заявив про підготовку сучасних економістів, суттєво збагативши програму навчання дисциплінами правового характеру, а згодом також великим обсягом іноземної мови та комп'ютерної підготовки. І як показав час, ми не лише не помилилися у своєму виборі, а й вийшли за минулі роки, причому багато в чому завдяки нашим випускникам, на новий рівень, який можна охарактеризувати так: головною метою підготовки на факультеті є підготовка сучасних економістів-підприємців! Тобто саме тих, хто здатний утілити в життя свою мрію, реалізувавши її на практиці в улюбленій власній справі. А для тих, хто лише обирає для себе освітню програму чи сумнівається в економічній освіті, дозволимо процитувати думку бізнес-консультанта, мультимільйонера, автора 20 книг про бізнес Дена Кеннеді: "Багато підприємців не можуть утілити в життя власне бачення майбутнього, оскільки наполегливо сприймають бізнес як роботу. Робота – те, що роблять. Бізнес - це те, що створюють. Хочеш успіху – працюй над своїм бізнесом, а не в бізнесі. І в цьому величезна різниця… Ви створюєте свій бізнес щодня. І розуміння цього тут є критично важливим".
Економіка – це творчість, і в неї, як і в будь-якій громадській сфері, є свої закони. Але вони не економічні, це універсальні закони. Економіка ― це стосунки між людьми. Якщо ми хочемо мати здорову економіку, то ми повинні мати здорових суб'єктів економічних відносин, які б між собою вибудовували відносини на основі певних принципів або норм, наприклад, 10 заповідей...
Ви не повірите, але це може бути! Наприклад, у ринковому Китаї у звичайного бізнесу майже відсутня договірна система й усі відносини побудовано на довірі. Причому в нас у недалекому минулому було те саме, якщо згадати вислів: «Договір дорожчий за гроші»! А в податковому законі ще у 18 столітті була норма: податки платити за відсотком від прибутків, заявлених по совісті!
Ось таких випускників готує факультет «Бізнес-управління» за освітньою програмою "Бізнес-економіка та її правове забезпечення".