Виробнича практика на другому курсі магістратури - це останній елемент в системі практичної підготовки. Її особливість – активний характер та зв'язок з певними етапами підготовки майбутніх фахівців.
По-перше, це етап ідентифікації, на якому студент освоює сутність і зміст майбутньої професійної діяльності, співвідносить її кількісні і якісні характеристики зі своїм рівнем кваліфікації і досягнутої компетентності, можливостями виконувати ті або інші види роботи. По-друге - етап самореалізації, адже студент може випробувати свої здатності до даної професійної діяльності та реалізувати отримані під час навчання навички на практиці.
Наразі магістри ІІ курсу на виробничій практиці – завершальному елементі в системі практичної підготовки, дуже важливому і відповідальному, під час якого відбувається подальший розвиток навичок та вмінь, здобутих на попередніх курсах навчання.
Студенти опановують сутність та зміст майбутньої професійної діяльності не тільки на підприємствах України, а й за кордоном. Бази практики різні: від власних невеликих бізнесів (ФОП) до серйозних підприємств. Серед них «Українська вагова компанія», АТ «Українські енергетичні машини», ТД «Ірбіс», ФВБ «Деполь Україна», приватна школа іноземних мов SpiritОn School, громадська організація «Ротарі Клуб «Харків Мультінешнл», готель «Papillin Aischa» (Туреччина). Також серед них є декілька відомих фірм, якими керують наші випускники.
До речі, Українська вагова компанія розробила для практикантів факультету «Бізнес-управління» цікаве індивідуальне завдання: вивчити ринок Євросоюзу та вирахувати можливість побудови та відкриття ще одного підприємства в Європі. Цікаве завдання, що вимагає від студентів великої відповідальності, та на нашу думку, вони впораються.