В рік тридцятиріччя НУА, тиждень кафедри економіки і права відкрився засіданням наукового гуртка кафедри і СНТ ХГУ «НУА» за темою «Огляд літератури про досвід розвитку успішних бізнес-моделей»».
У сьогоднішньому мінливому підприємницькому середовищі компанії змушені постійно вводити нововведення, щоб зберегти конкурентоспроможність. Інновації органічно увійшли в наше життя. Навколо – девайси, в них – програми та сервіси. Разом з ними ми прокидаємося і засинаємо, замовляємо квитки, обіди, купуємо меблі, вчимося, знайомимося. Хто стоїть за швидкозростаючою галуззю, хто її створює, вкладає в неї гроші? Хто і як помилявся, перш ніж заробити мільйони?
Канд. .екон. наук, доцент кафедри економіки та права Тимохова Галина Борисівна разом з співробітником Центру науково-гуманітарної інформації Чинською Галиною Олексіївною зробили акцент на нових цікавих надходженнях у фонд бібліотеки, серед яких є і праці вчених ХГУ «НУА».
Кращі бізнес-книги популярні не тільки у підприємців-початківців. Їх рекомендують до прочитання в ліцеях, проходять на університетських курсах мікро- та макроекономіки, вони стоять на полицях психотерапевтів і письменників-філософів.
Чому?Тому, що цей сорт літератури задає правильні питання і вчить наш мозок не розслаблятися в найвідповідальніші моменти. Як навчитися відрізняти ці моменти від інших, коли діяти і коли взяти тайм-аут - лише крихітна частина тих знань і навичок, які ми черпаємо з цього колодязя.
Аналіз літератури виявив два основних напрямки досліджень в цій області: тренди і результати розвитку інноваційних бізнес -моделей. У представленій літературі розглядаються різні підходи і інструментарії: від теоретичних моделей до (відкритого) програмного забезпечення для віртуального співробітництва і від ігрових методів дизайнерського мислення до передових бізнес -моделей.